Park im. Karola Dittricha w Żyrardowie

Park krajobrazowy im. Karola Dittricha w Żyrardowie  to park angielski. Jest to obecnie żyrardowski park miejski, położony w granicach dawnej osady fabrycznej.


Park został założony w latach 1886-1896 wg projektu Saksończyka Karola Sparmana. Pomysłodawcą założenia był współwłaściciel fabryki żyrardowskiej Karol Dittrich jr. W 1992 roku park otrzymał nazwę Karola Augusta Dittricha.
W parku znajduje się pałacyk reprezentacyjny Karola Dittricha jr., w którym mieści się Muzeum Mazowsza Zachodniego. Przez park przepływa rzeka Pisia Gągolina.


Obiekt jest zadbany, posiada bogaty drzewostan, m.in.: dęby, klony, lipy, graby, świerki, brzozy. Jedenaście drzew zostało uznanych za pomniki przyrody: trzy wiązy szypułkowe, trzy olchy czarne, dwa platany klonolistne, orzech czarny, grab pospolity, dąb szypułkowy.


Od 2005 do 2008 przeprowadzano rewaloryzację parku w ramach projektu rewitalizacji Żyrardowa. Rewaloryzacja parku była dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.


Dzięki zakończonej w 2007 roku rewaloryzacji parku udało się przywrócić jego dawną świetność i dostosować do współczesnych potrzeb mieszkańców Miasta.


Na tyłach pałacyku Dittricha powstał amfiteatr, gdzie w sezonie letnim odbywają się cotygodniowe niedzielne koncerty muzyki poważnej. W zachodniej części parku znajduje się plac zabaw dla dzieci.


Źródło:
www.wikipedia.pl

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2020 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych