Park przy ul. Hipotecznej w Łodzi

Aktualnie oglądasz dokument z wersji 1. Najnowsza wersja dokumentu to 9. Przejdź do aktualnej wersji

Położenie: ul. Hipoteczna, Pojezierska, Grunwaldzka, Ułańska.

Park znajduje się w dzielnicy Bałuty, nie ma swojej nazwy. Złożony jest z dwóch części przedzielonych szeroką aleją (ul. Ułańska). Część północna to prostokąt podzielony na trójkąty krzyżującymi się w środku czterema alejami. Ta część parku jest cienista, ma leśny charakter, na większości terenu rosną wysokie drzewa liściaste bez podszytu. Rosną tu: klony pospolite, lipy, kasztanowce, graby, brzozy, jesiony. W północno-zachodnim narożniku roście grupa dębów, na jednym z nich wisi niewielka kapliczka z rzeźbą głowy Jezusa w koronie cierniowej. Od strony ul. Pojezierskiej pomiędzy drzewami rosną również krzewy m.in. bez czarny. Grupa drzew iglastych (świerki, modrzewie) rośnie w południowo-wschodnim rogu tej części parku.

Część południowa parku rozciąga się wzdłuż ulicy Hipotecznej, nie posiada regularnych alejek, teren jest sztucznie pofałdowany (bunkry?). Ta część parku ma charakter rekreacyjny. Znajduje się tam duży plac zabaw oraz przyrządy do ćwiczeń. Tuż przy alei rozdzielającej park rośnie potężna topola Maksymowicza o białej korze i dużych skórzastych liściach. Idąc dalej w stronę ul. Hipotecznej natrafimy na jabłonkę. Kierując się na południe po lewej stronie miniemy parking na kilkanaście samochodów, a dalej po prawej stronie jest plac zabaw z drewnianymi zamkami-zjeżdżalniami i innymi drewnianymi zabawkami oraz ławeczki. Ławeczki znajdują się również w północnej części parku. W okolicy placu zabaw rosną m.in. jarzębiny, dęby szypułkowe, krzewy dzikiej róży, lipy.


Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2020 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych