Będą dwa nowe parki w Łodzi

3 listopada 2010 na sesji rady miejskiej w Łodzi zapadła decyzja o utworzeniu na terenie miasta dwóch nowych parków. Jeden zlokalizowany w rejonie ulic Nowy Józefów i zakładów Gilette to „Park na Smulsku”, drugi o nazwie „Park im. Armii Łódź” znajdować się będzie w okolicy ulicy Spadkowej.

Na Smulsku, w rejonie ulic Nowy Józefów i Maratońskiej powstanie park gminny. Jego powierzchnia to blisko 8,6 ha. Na terenie parku znajdują się już alejki, górka saneczkowa i rowerowa, dosadzono drzewa i krzewy. Ustanowienie tego terenu parkiem gminnym umożliwi objęcie go ochroną przewidzianą dla terenów zieleni miejskiej, kontynuację parkowego zagospodarowania oraz utrwalenie dotychczasowych jego funkcji.

Z inicjatywą utworzenia nowego parku w rejonie ulic Spadkowej, Bruzdowej i Zagonowej („Park im. Armii Łódź") wystąpiła Komisja Ochrony i Kształtowania Środowiska. Na tym, w większości zadrzewionym obszarze rosną m.in. stare, ponad stuletnie sosny i dęby, a cały obszar ma charakter leśny i od lat jest wykorzystywany przez łodzian do rekreacji i wypoczynku.

Park 3 Maja w Łodzi

 

Ponadto radni zadecydowali o utworzeniu użytku ekologicznego „Źródliska na Mikołajewie". W obrębie doliny rzeki Zimnej Wody znajduje się naturalny układ wodny. Tereny te są siedliskiem wielu chronionych zwierząt, takich jak pająk tygrzyk, żaba trawa, żaba jeziorowa, ropucha szara, czy ślimak winniczek.

Źródło: Na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie www.uml.lodz.pl
Masz więcej informacji o tych parkach, a może chcesz podzielić się z nami zdjęciami? Serdecznie zapraszamy do współpracy i publikowania w serwisie www.parki.org.pl.

Zachęcamy również do zapoznania się z opisami innych łódzkich parków.
 

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych