Lasek Golęciński w Poznaniu

Lasek Golęciński to potoczna nazwa części lasów komunalnych Poznania, zlokalizowanych na Golęcinie, w widłach dwóch linii kolejowych.


Lasek graniczy ze Strzeszynem na północy, Wolą i Ogrodami na południu i zachodzie oraz z Niestachowem i Sołaczem na wschodzie.


Dużą część Lasku Golęcińskiego zajmują Jezioro Rusałka i rozległe tereny spacerowe wokół niego. Do Lasku zalicza się także częściowo teren Uniwersytetu Przyrodniczego i obszary należące do klubu sportowego Olimpia Poznań, będące przedłużeniem Sołacza i Niestachowa, jak również Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


Na terenie Lasku Golęcińskiego, na jego skraju, oprócz wyżej wymienionych, znajdują się także:
    * Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefana Czarnieckiego
    * Zespół Szkół Technicznych im. Michała Drzymały.


Przez cały Lasek wiodą uczęszczane szlaki piesze, zarówno znakowane, jak i nie znakowane, jak również ścieżki dla jeźdźców z pobliskiej Woli (Hipodrom Wola). Niektóre części tego terenu mają charakter parkowy, inne stanowią zwykły las iglasty lub mieszany.


Lasek Golęciński (zwłaszcza tutejsze siedliska łęgowe) są jednym z nielicznych miejsc, gdzie zaobserwowano w Poznaniu chronionego grzyba - smardza jadalnego (Morchella esculenta).


Źródło:
www.wikipedia.org
 

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych