Park dworski w Zagórkach

Zagórki to wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Kobylnica. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa słupskiego.

W Zagórkach zlokalizowany jest pałac rodziny von Boehn i park dworski z początku XIX wieku. Kompleks składa się z trzech części: dworsko-parkowej, gospodarczej oraz mieszkalnej robotników folwarcznych.

Część dworsko-parkowa zajmuje północno-zachodnią stronę założenia. Po stronie południowej i wschodniej otacza ją zespół obiektów gospodarczych, po stronie południowej przestrzeń podwórza folwarcznego zamyka położony na skraju parku dwór. Od podwórza jest on jednak oddzielony parkanem.

Część gospodarcza położona jest po stronie południowo-wschodniej. Należą do niej stajnia, obora, spichlerz, chlewnia przekształcona w warsztat, magazyn, stodoły, studnia, silos, garaż i pomieszczenie z piecem chlebowym.

Część dawnych obiektów nie zachowała się do dziś.

Źródło

www.kobylnica.pl

www.wikipedia.org

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2020 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych