Zespół dworsko-parkowy w Książniczkach

Park należący do zespołu dworsko-parkowego w Książniczkach powstał na przełomie XIX/XX wieku i na początku XX wieku. Posiada kształt zbliżony do owalu i obejmuje grzbiet niewielkiego wzniesienia opadającego w kierunku południowo -zachodnim. W skład drzewostanu założenia parkowego wchodzą świerki, klony, lipy, graby, wiązy, jak również dęby, jawory, modrzewie i brzozy. Niektóre okazy mogą liczyć ponad 100 lat.

Dwór znajdujący się na terenie parku został wzniesiony w roku 1896. Ten murowany budynek na rzucie w kształcie litery “L” składa się z dwukondygnacyjnego korpusu pośrodku i jednokondygnacyjnych skrzydeł bocznych. Kryty jest dachem dwuspadowym. Wnętrza posiadają stropy belkowe.

W kompleksie zachował się budynek rządcówki zbudowany w końcu XIX w., murowany, na rzucie prostokąta z drewnianym gankiem od frontu, kryty dachem dwuspadowym. Spichlerz w zespole dworskim pochodzi z końca XIX w.

Źródło             

www.michalowice.malopolska.pl

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2020 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych