Park Wiejski w Kobylnicy

Kobylnica to gmina położona w północno-zachodniej części województwa pomorskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Słupska. Zajmuje obszar 24 495 ha i liczy ponad 10 tys. mieszkańców.

Park wiejski w Kobylnicy to niezwykle urokliwe miejsce, które może stanowić przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową nie tylko dla mieszkańców miejscowości, ale również dla turystów przemieszczających się drogą krajową nr 21 z Poznania do Ustki. Władze lokalne przystąpiły do kompleksowej rewitalizacji obiektu, która objęła m.in. usunięcie chorych i mało wartościowych drzew, wytyczenie i wykonanie alejek spacerowych, placów i miejsc służących rekreacji. Ponadto, w parku zadbano o małą architekturę, m.in. lampy, kosze ławki, czy schody terenowe z murkiem.

„W ramach prac porządkowych oczyszczone zostały młyńskie stawy. Umocniono brzegi zbiorników wodnych, do których odprowadzany jest także nadmiar wód opadowych Dla zmotoryzowanych przygotowano miejsca parkingowe. W parku zaplanowano także miejsce dla posadowienia obelisku upamiętniającego pierwszych mieszkańców Kobylnicy.” [www.wrotapomorza.pl].

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych