Park Wiejski w Raszowej

Gmina Raszowa

Nazwa wioski Raszowa wywodzi się od nazwiska właściciela lub dzierżawcy Rass. W wykazie wsi książęcych z 1532 roku użyto nazwy Russowa, a w kościelnych sprawozdaniach powizytacyjnych z lat 1679 i 1688 wieś występuje jako Raszowa oraz Rassowa.

Do 1810 roku wioska należała do klasztoru cystersów w Jemielnicy. W tym czasie liczyła ona 259 mieszkańców. Obecnie jest to duża wieś zamieszkała przez 1100 osób.

W latach 1927-1928 włączono do niej wioskę Rokicze (Rokitsch), na terenie której znajduje się barokowy kościół parafialny pod wezwaniem Wszystkich Świętych z 1791. Wewnątrz świątyni znajduje się ciekawy barokowy ołtarz główny z rzeźbami świętych i aniołków. [www.lesnica.pl].

Park w Raszowej

Park oddano do użytku w 1993 roku. Jego powierzchnia to ponad 27 ha. Poza funkcją jaką jest ochroną przyrody, park stanowi idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na jego terenie znajdują się zbiorniki wodne oraz miejsca piknikowe. Stawy Koła Ekonomicznego, zarybione są karpiem, szczupakiem, sandaczem, leszczem, czy pstrągiem. Łowić tam można od 1 maja do 15 września, po uprzednim zaopatrzeniu się w zezwolenie na łowienie ryb.

Autor

Na podstawie źródeł: www.lesnica.pl, www.powiatstrzelecki.pl.

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych